Normy emisji spalin silników zaburtowych
Normy emisji spalin silników zaburtowych wpływają na ochronę środowiska oraz bezpieczeństwo pływania po akwenach wodnych. Światowe normy dopuszczalnego poziomu emisji spalin oraz hałasu określają Rozporządzenia EPA 2006, CARB 2008 oraz Dyrektywy Unii Europejskiej. Jakie dokładnie normy emisji spalin muszą spełnić silniki zaburtowe?
Jakie rozporządzenia określają normy emisji spalin silników zaburtowych?
Normy emisji spalin pozwalają uregulować wiele zagadnień technicznych, które odnoszą się również do wymogów konstrukcyjnych łodzi – z naciskiem na zapobieganie zrzutom zanieczyszczeń. W zakresie emisji spalin dyrektywy obejmują łodzie z silnikami zaburtowymi dwusuwowymi oraz czterosuwowymi. W przypadku tych pierwszych norma emisji tlenku węgla wynosi od 150 do 600 g/kWh, emisji węglowodorów od 30 do 600 g/kWh a tlenków azotu 10 g/kWh. Silniki czterosuwowe mogą emitować tlenek węgla zgodnie z normami od 150 do 600 g/kWh, węglowodory do 50 g/kWh i tlenki azotu do 15 g/kWh. Silniki zaburtowe na gaz stanowią jedno z lepszych rozwiązań, które pozwala uniknąć zanieczyszczeń i spełnić rygorystyczne normy.
Czy silniki zaburtowe na gaz emitują spaliny?
Silniki zaburtowe na gaz pracują na podstawie niezawodnego paliwa, które nie ulega degradacji, a dodatkowo można je przechowywać nieskończenie długo bez negatywnego wpływu na jakość. Dużą zaletą silników zaburtowych na gaz, jest również ekologia oraz brak oparów i zapachu benzyny. LPG nie zanieczyszcza wody, a podczas spalania tworzy o 90% mniej związków węgla i o 50% mniej substancji chemicznych. Na uwagę zasługuje także fakt, że silniki wykazują się brakiem ssania, pompy paliwa, osadów w gaźniku oraz uproszczonym zimowaniem. Dlatego dystrybutor silników zaburtowych Taurus Sea Power cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród Klientów, którzy cenią sobie komfort podróżowania łodzią oraz dbanie o środowisko naturalne.
Dlaczego warto stosować silniki zaburtowe na gaz?
Silniki zaburtowe na gaz zapewniają najwyższy komfort użytkowania, a przy tym wygodny transport. Gaz stosowany do pracy takich silników jest z kolei paliwem niezawodnym. Spełnia rygorystyczne wymogi ekologiczne poprzez brak oparów i zapachu benzyny LPG. Do tego jest o wiele tańszym paliwem niż benzyna i łatwo dostępnym. Silniki zaburtowe na gaz to duża ekonomia utrzymania, co w efekcie wpływa na zadowolenie z morskich wypraw. Warto wybierać propozycję silników zaburtowych na gaz od sprawdzonego producenta.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana