Różnice między folią stretch a folią pre-stretch
Folia stretch i folia pre-stretch świetnie nadają się do zabezpieczania towarów do transportu, zarówno małych paczek, jak i dużych ładunków umieszczanych na paletach. Jakie są ich właściwości? Czym się między sobą różnią? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym tekście!
Wytrzymałość i rozciągliwość folii stretch
Folia świetnie sprawdza się przy pakowaniu ładunku, a za jej pomocą można zabezpieczyć zarówno małe, ręcznie pakowane paczki, jak i duże ładunki foliowane przy użyciu specjalistycznych urządzeń. Folia stretch jest wyprodukowana z polietylenu, który charakteryzuje się bardzo niską gęstością. Dzięki temu rozciąga się ona w łatwy sposób, przy owijaniu może rozciągnąć się o nawet 150-180%, a jednocześnie bardzo ciężko ją przebić.
Pakowanie towarów nie jest jedynym zastosowaniem dla folii stretch. Można ją także wykorzystywać do zabezpieczania mebli przy remoncie lub w trakcie ulewnych deszczów, świetnie chroni ona bowiem zarówno przed kurzem, jak i przed wilgocią i promieniowaniem słonecznym. Folię typu stretch wykorzystuje się także w przemyśle spożywczym do pakowania i zabezpieczania żywności. Produkty najwyższej jakości znajdziemy m.in. u producenta folii pre-stretch Vipak.
Folia pre-stretch jako rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne
Alternatywnym rozwiązaniem jest użycie folii pre-stretch, która została wstępnie rozciągnięta już w trakcie procesu produkcyjnego. Z takie zabiegu wynika kilka istotnych korzyści. Folia pre-stretch:
- jest o wiele bardziej wydajna od standardowej folii stretch;
- wymaga mniejszego wysiłku potrzebnego do naprężenia folii;
- bardzo dobrze stabilizuje ładunek;
- nie zmienia kształtu nawet w trakcie wielomiesięcznego magazynowania.
Zastosowanie folii wstępnie rozciągniętej to zatem wymierne oszczędności, koszty foliowania palet można obniżyć nawet o 60%. Jest to także wybór ekologiczny, ponieważ przyczynia się do powstawania mniejszej ilości odpadów. Należy jednak pamiętać, że folia pre-stretch jest cieńsza od standardowej folii stretch. Standardowa grubość folii stretch wynosi ok. 23 μm a folii pre-stretch tylko 8-10 μm. Folia wstępnie rozciągnięta jest zatem nieco mniej odporna na przebicie. Nie wpływa to jednak w znaczący sposób na bezpieczeństwo towarów, a różnica ta rekompensowana jest przez wygodę użytkowania. Folii pre-stretch nie trzeba bowiem dodatkowo naciągać podczas zabezpieczania nią towaru. Z tego powodu wielu klientów wybiera właśnie ją, a nie grubą, mniej wydajną i mniej plastyczną folię stretch.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana